Květen 2008

Starám se o slavné

29. května 2008 v 11:56 | S |  Bulvár, paparazzi, celebrity:))
Vyzpovídali jsme ženy, které zajišťují natáčení zahraničních filmů u nás, takže chodí také na večeře se známými herci či režiséry. Řekneme vám, jak být tam co ony a co taková práce obnáší.
Dostat se k práci u filmu není tak složité, jak se může zdát. Největší výhodou a současně nutným předpokladem je znalost cizích jazyků. Mnozí začínali u filmu jako tlumočníci a překladatelé a později postupovali v hiearchii pracovních pozic výš. Díky jazykovým znalostem se k práci produkční dostala i Martina Burgetová ze Stillking Films. "Zjistila jsem, že na Barrandově hledají sekretářku do francouzské produkce. Postupně jsem se propracovávala dál, dělala jsem asistentku produkce, později koordinátorku a teď jsem produkční manažer," popisuje Martina.

Markéta Tom se k filmu dostala díky své práci na karlovarském filmovém festivalu, kde pět ročníků působila v programovém oddělení. I pro ni je znalost jazyka velmi důležitá, často musí překládat či vysvětlovat. "Někdy se totiž mohou Češi a cizinci špatně pochopit. Obecně jsou třeba Češi na rozdíl od jiných národností negativnější a neradi o sobě mluví v superlativech. Na mně pak je, abych podobné kulturně-komunikační rozdíly osvětlila."

Poznej, co můžeš

Markéta Tom u filmu ráda zkouší různé profese. "Jednou jsem produkční, pak asistentka režie, jindy ve střižně a u Narnie jsem byla osobní asistentka režiséra. To znamená všechno vidět, všechno slyšet, být neustále po ruce a hlavně kopat za režiséra. On potřebuje někoho, koho se může zeptat na názor. Osobní asistent musí být i kamarád," říká Markéta, která má zkušenosti i z natáčení českých filmů. "Když jsem točila s režisérem Janem Švankmajerem, měla jsem sice funkci asistentky režie, ale pomáhala jsem i se skriptem nebo s rekvizitami. Každý pomáhal tam, kde bylo třeba. Systém natáčení byl jiný než u zahraničních filmů, i proto, že české filmy zdaleka nestojí tolik peněz. Ale tyhle rozdíly mě baví. Užívám si, když jsme v rámci natáčení filmu ubytovaní v Puppu a vyvářejí nám nejlepší kuchaři, stejně tak, jako když při natáčení českých filmů bydlíme v umakartové ubytovně a mažeme si housky v ruce. Pro mě je to stejná radost. Akorát jinak zabalená."

Jak ,zabalená' ta práce bude, do značné míry ovlivňuje producent. On totiž zajišťuje finance i prostředí, kde se bude točit. V případě natáčení zahraničního filmu zastupuje zahraničního producenta český producent a ten nese za průběh natáčení plnou odpovědnost. Takovou producentkou je Dana Synková, spolumajitelka filmového studia Gatteo Films. "Dá se říct, že mým úkolem je zajistit bezproblémové natáčení. Kromě lokací - tedy míst, kde se bude natáčet - musím zajistit i potřebnou techniku, popřípadě český štáb. Je to často dost komplikovaná práce, ale příjemná. Já osobně nedám dopustit na Francouze a jejich filmy. Ráda vzpomínám na setkání třeba s Michelem Piccolim nebo Annie Girardot."


Přání na počkání

U filmu platí, že nic není nemožné. A těmi, na které se snáší přání štábu, bývají produkční. Mnohdy jde i o kuriózní požadavky: "Jeden režisér z Francie se rozhodl, že se ožení na Staroměstské radnici. Jenže mezi oddávajícími nebyl nikdo, kdo by uměl francouzsky, tak poprosili mě. Byla jsem hrozně nervózní, ale nakonec jsem je oddala vlastně já," vzpomíná Dana Synková. Při natáčení se produkce nikdy nemůže předem připravit na to, co se bude dít nebo co bude třeba zařídit. "Například že speciální kameru nechtějí za čtrnáct dní, ale už zítra," přibližuje produkční Martina Burgetová. Kromě pracovních záležitostí se mnohdy podílí i na soukromých aktivitách režiséra nebo herců. "Když tu byl představitel Sandokana Kabir Bedi, chtěl vidět představení Othella, sám ho hrál v londýnském divadle. Tak jsem mu zařídila představení s Borisem Rössnerem. Mám ráda Prahu a klidně zafunguju i jako průvodkyně, když chce někdo ze štábu procházku s výkladem," říká Markéta.

Také Míla Řádová, která je osobní asistentkou Jiřího Menzela, občas dělá doprovod slavných. "Když jsem se starala o jednoho amerického producenta, vyřizovala jsem mu i soukromá přání. Dva dny předem mi řekl, že za ním přijedou děti a chtějí strávit jarní prázdniny v Rakousku. Musela jsem najít volný hotel, který by jim vyhovoval. Nakonec mi řekl, že cesta autem byla příliš dlouhá, a nazpět chce letět soukromým letadlem. I to jsem musela zvládnout zařídit," vypráví Míla Řádová. Jen jednou se jí přání klienta splnit nepodařilo. "Za jedním americkým producentem přijela na půl dne polská chůva, která žije ve Francii, a já jí měla zařídit schůzku s konzulem kvůli vízu. To se mi tedy nepodařilo… Producent se mnou pak půl dne nemluvil, byl zvyklý, že jsem mu ve všem vyhověla. Při zařizování i sebevětší hlouposti si ale člověk musí zachovat tvář a nedávat najevo emoce."

Hvězdné manýry

I během několikaměsíční práce s Elijahem Woodem nebo na večeři se Seanem Connerym je důležité, aby člověk zůstal nohama na zemi a dělal si vlastní úsudek. "Vzpomínám na režisérku, o které se říkalo, že je problémová. Dělala jsem jí asistentku a všechno bylo úplně v pohodě. Rozhodně jsem neměla pocit, že s ní jsou problémy. Dokonce mě po natáčení pozvala k sobě na návštěvu do Londýna," říká Markéta Tom. Podobné zkušenosti má i Míla Řádová. Její první práce byla s Barbrou Streisand, která v Čechách natáčela film Yentl: "Původně jsem jí měla dělat doprovod pár dní, když přijela na obhlídky míst. Jenže pak si mě vyžádala i na natáčení. Padly jsme si do oka a dodnes jsme v kontaktu. Byla jsem u ní i na návštěvě v L. A." O tom, že bude dělat doprovod i Seanovi Connerymu, se dozvěděla dva týdny předem. "Není výjimkou se podobné věci dozvědět ze dne na den. Během dvou týdnů jsem se snažila o Seanovi zjistit nějaké informace. Často je ale lepší nechat vše až na osobní setkání, protože mediální obraz hvězd bývá zkreslený. Na nikoho se nemůžete zcela připravit, nikdy nemůžete odhadnout, v jaké bude náladě. Se Seanem jsme první večer šli na večeři a našli jsme spoustu témat, o kterých jsme se mohli bavit. Za těch pět měsíců jsme toho prožili hodně. Dokonce i povodně," vzpomíná Míla Řádová na Conneryho. Zažila s ním i legrační situaci v restauraci: "Objednal si tatarský biftek - bylo to nedlouho po kauze s nemocí šílených krav - a servírka, která už tak byla nervózní ze známého hosta, dostala strach, jestli Sean ví, co si objednal. Zeptala se, zda si je jistý, že chce povečeřet tataráka, a to Seana hrozně rozesmálo."

Filmová rodina

Všechny ženy, které jsme oslovili, se shodují na jednom: práce u filmu je opravdu časově náročná. Katka Hájková, produkční manažer u společnosti Filmka, která má na starosti kaskadéry, měla za sedm let jen deset dní dovolené. Navíc nikdy nevědí, kdy přijde další práce. Za čtrnáct dní? Za měsíc? Ani jedna by však svou práci nevyměnila za teplo a klid kanceláře. "Lidé, kteří pracují u filmu, jsou jedna velká rodina. Mají rádi svobodu. Každý je sám za sebe, ale všichni mají v podvědomí, že pracují na stejné věci a jeden bez druhého film nedokončí," shodují se a Míla Řádová dodává: "Nikdy nevím, kdy přijde má poslední klapka, i když chci ještě točit. Ale měla jsem štěstí na lidi a můj život byl naplněný zážitky. A to vyváží všechna negativa."

Pretty woman? Ale jděte...

29. května 2008 v 11:52 | S |  Bulvár, paparazzi, celebrity:))
Vstáváte o hodinu dřív, abyste se stihla namalovat, než se vzbudí on?
Bez make-upu nejdete ani se smetím? A nepřeháníte to? I slavné ,krásky' vyrazí občas bez něj…
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1161.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Někdo se maskuje slunečními brýlemi, Evě Longorii stačí k tomu, aby ji nikdo nepoznal, vyrazit bez make-upu.
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1170.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Uma Thurman vypadá po ránu stejně, jako když v Kill Bill vylezla z hrobu.
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1169.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
V dalším dílu Vetřelce by ho Sigourney Weaver mohla hrát sama…
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1168.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Vypadá jako vaše nová sousedka, ale je to herečka Liv Tyler.
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1167.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Kate Moss je vážně žena mnoha tváří…
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1166.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Mléko, mouku, vejce mám… Tak ještě nějaký ten make-up!
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1164.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Od té doby, co jsem vyhodila zrcadlo, nemívám zpoždění.
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1163.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Nenalíčená Cameron Diaz je spíš než andílek holka od vedle.
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1162.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Bez bodyguarda si nedá Britney ani panáka. Asi by ale s sebou do baru měla brát i vizážistu.
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1165.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Masku sexbomby si J.Lo nasazuje až po setmění.

Nová kolekce doplňků H&M

29. května 2008 v 11:44 | S |  ▬TRENDY STYLE▬
Barvy ovládly tašky, boty i šátky švédské módní značky.
Bohémský styl vašemu outfitu dodají doplňky z nové kolekce H&M. Africké kmeny inspirovaly svými tradičními oděvy vedoucí návrhářku Ann-Sofii Johansson k vytvoření etno šátků s třásněmi, plastických zlatých a širokých dřevěných vyřezávaných náramků a náhrdelníků z korálků nebo s robustními přívěsky.
599 Kč


//<![CDATA[ //]]>
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1116.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.299 KČ
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1117.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.399 Kč
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1118.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.899kč
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1119.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.599 kč
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1120.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.199 kč
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1121.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.199 kč
Obrázek “http://yellow.cz/images/gallery/large/gallery_large_1122.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.199 kč
H&M ovšem nezůstává jen u inspirace etnickými prvky, ale snaží se i o pomoc nejchudším obyvatelům světa. Již šest let spolupracuje s humanitární organizací WaterAid, která poskytuje přístup k nezávadné pitné vodě a učí základním hygienickým návykům obyvatele například v Bangladéši, kde se některé produkty H&M vyrábějí. V roce 2007 přispěla společnost H&M částkou 83 000 liber (10 procent z prodeje bikin). www.wateraid.org, www.hm.com

Sex ve městě

29. května 2008 v 11:38 | S

Sarah Jessica Parker


Jaký bude nový film Sex ve městě?
To se po celém světě tají. Ale už pronikly informace, že Sarah Jessica Parker ve filmu vymění 81 (!) outfitů a její tři kolegyně Kim Cattrall, Kristin Davis and Cynthia Nixon se dohromady převlečou dvěstěkrát. Všechny herečky byly pozvány do slavné americké talk show k Oprah Winfrey, která jejich povídání shrnula takto: "Film nebude zklamáním, rozhodně co se módy týče, nezklame nikoho."
Postava Carrie Bradshaw si tedy stejně jako v seriálu, tak ve filmu ujíždí na luxusních modelech šatů a na drahých botách. Jak je na tom její představitelka Sarah Jessica Parker? Ta prý mnoho oblečení nemá, čemuž nechtěli věřit ani její přátelé. Tak je pozvala k sobě domů a ukázala jim svou skříň. "Museli uznat, že jsem nelhala, moc oblečení nemám. Nenakupuju moc často, i když přiznávám, že občas se neudržím a utrácím za boty," přiznává Sarah Jessica Parker.
Uffff. Aspoň něco má Sarah Jessica Parker podobného s postavou Carrie Bradshaw.

Eva nebo Jessica?

29. května 2008 v 11:37 | S |  Eva Longoria
pěvačka Jessica Simpson a herečka Eva Longoria se zamilovaly do dlouhých letních šatů, a zrovna do těch stejných. Které podle vás lépe sednou?
Jessica SimpsonEva Longoria

Beyoncé je těhotná

29. května 2008 v 11:36 | S |  Beyoncé Knowles

Beyoncé je těhotná

Proč po tak dlouhé známosti "odbyli" svatbu letos v dubnu jen malým soukromým obřadem? Bulvár tipoval, že Beyoncé čeká dítě. A nezmýlil se.

Zámý Beyoncé řekl magazínu The New York Post, že slyšel nejméně od dvou lidí z okruhu jejích přátel, že pár skutečně čeká potomka. Na Beyoncé je taky vidět, že přibrala. Když nabere kila, dává si detox a snaží se hubnout, teď nic takového nedělá. Naopak si dopřává své oblíbené vysokokalorické dobroty. Svatbu tedy stihli tak tak, protože Beyoncé se prý nechtěla vdávat s viditelným bříškem.

Pro šestadvacetiletou zpěvačku to bude první dítě. Osmatřicetiletý Jay-Z má údajně syna s modelkou Shenelle Scott, které sice zaplatil milion dolarů, aby ho neuváděla jako otce do rodného listu, na chlapce ale pravidelně platí výživné.

Lauren to slušíííí

16. května 2008 v 18:38 | *Markéttka* |  Lauren Conrad
Lauren ConradLauren ConradLauren ConradLauren Conrad

Vintage styl Ashley

10. května 2008 v 12:04 | *Markéttka*
Ashley Olsen StyleAshley Olsen StyleAshley Olsen StyleAshley Olsen Style

Co to je vintage

10. května 2008 v 12:03 | *Markéttka*
Vintage - pojem odvozený z oblasti produkce vína užívaný k vyjádření data sklizně hroznů nebo místo a čas stáčení vína do lahví, jinými slovy jde o vyjádření zralosti vína.

Tento termín byl převzat a modifikován sběrateli všeho druhu v termín představující vše co je staré, např. stará auta, staré oděvy atd.. Vintage může být v některých případech také nahrazen slovem klasický. Správný překlad anglického slova VINTAGE (čti vintidž) zní historický či výběrový. Jinými slovy, je to oblečení ze secondhandu, ale ne takové to obyčejné, které si okamžitě představíte pod pojmem sekáč. Jsou to luxusní kousky světových značek, jež mají duši a budou vypadat stylově za všech okolností. Vintage oblečení zažívá v této sezoně netušený boom.

Miluju vintage

10. května 2008 v 11:54 | *Markéttka*
Mary-Kate Olsen StyleMary-Kate Olsen StyleMary-Kate Olsen StyleMary-Kate Olsen Style
Mary-Kate Olsen StyleMary-Kate Olsen StyleMary-Kate Olsen StyleMary-Kate Olsen Style
Mary-Kate Olsen StyleMary-Kate Olsen StyleMary-Kate Olsen StyleMary-Kate Olsen Style
Mary-Kate Olsen StyleMary-Kate Olsen StyleMary-Kate Olsen StyleMary-Kate Olsen Style
Mary-Kate Olsen StyleMary-Kate Olsen StyleMary-Kate Olsen StyleMary-Kate Olsen Style

Paris na Late show

9. května 2008 v 21:59 | S
no, zdá se mi nějak moc hnědá....já osobně hlasuji pro porcelánovou plet.....
Paris HiltonParis HiltonParis HiltonParis HiltonParis HiltonParis HiltonParis Hilton


Ashlee a Pete...zase doma

9. května 2008 v 21:54 | *Markéttka* |  Simpson sisters
Ashlee Simpson with Pete WentzAshlee SimpsonAshlee Simpson with Pete WentzAshlee Simpson with Pete Wentz

Rachel a její úžasnej look

9. května 2008 v 21:48 | *Markéttka* |  Rachel Bilson
Rachel BilsonRachel Bilson

Drew a Justin

5. května 2008 v 17:44 | *Markéttka*
Drew Barrymore with Justin LongDrew Barrymore with Justin LongDrew Barrymore with Justin LongDrew Barrymore with Justin LongDrew Barrymore

Blake fotí photoshoot

5. května 2008 v 17:41 | *Markéttka* |  Blake Lively
Nádherná, úžasná, dokonalá Serena.ale tento výraz je neskutečně děsnej......
Blake LivelyBlake LivelyBlake LivelyBlake LivelyBlake LivelyBlake LivelyBlake LivelyBlake LivelyBlake LivelyBlake LivelyBlake LivelyBlake LivelyBlake LivelyBlake LivelyBlake LivelyBlake LivelyBlake LivelyBlake Lively
a tento taky......

Hilary na letišti

5. května 2008 v 17:36 | *Markéttka* |  Hilary Duff
Hilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary DuffHilary Duff

Řetězovka

3. května 2008 v 20:47 | *Markéttka* |  Markéttka
třeba se o mě dozvíte něco new......

Co tě napadne při slově... :

Škola >> nutné zlo
Moře >> sůl
Sníh >> křehká vločka
Dveře >> klika
Kolo >> potřebuju nový:D
Afrika >> černoušci
Asie >> mám kámošku asiatku:D
Amerika >> Hollywood
Sobota >> dospávám páteční pařby.....

Jakej vztah máš k....?

Cigaretám >> je to špatný, ale v pátek se jim mnohdy nevyhnu........
Alkoholu >> tak nálada je po něm vždycky dobrá.....ale s mírou.....
Drogám >> nikdy....
Homosexuálům >> dá se s nima úúúžasně pokecat o čemkoli......výborní kámoši

Co si myslíš o těhle stylech?:

Emo >> nechtěla bych to být, ptž by mi neslušela černá barva vlaso:D
Punk >> mnohdy mají perfektní kousky oblečení
Scene >> je to trochu moc....ale odvahu obdivuju....ale musí se to umět nosit......a stylovat s e do toho.......
Disco >> skvělě úletácký
Hip Hop >> no to se mi moc nelíbí.....hlavně ty botky.....ale nikomu to neberu......

Kdybys měla 60 miliónů korun.....

Změnil by se ti nějak život? >>100%
Rozdala bys je? kdyby jo, komu? >> částečně bych přispěla nějaké dobročinné organizaci....
Co bysis šel/ šla hnedka koupit? > dům
Chovala by ses k lidem jinak? >> doufám, že nee

A tady máš zase na výběr... :

Měsíc bez počítače // bez mobilu >> bez mobilu
Dovolená na Bahamách // na Novym zélandu >> Bahamy
Trpět Anorexií // Obezitou >> rozhodně radši anorexií.....
Pracovat jako kadeřnice // kosmetička >> jako kadeřnice ..
Mít v budoucnu rodiný dům // byt >> rodiný dům ..

Tak to stačí... :D A koho odpovědi by tě zajímali?

mých kámošů

Inspiruj se celebritami

3. května 2008 v 20:34 | *Markéttka* |  ▬TRENDY STYLE▬
Celebrity ovlivnují náš život po mnoha stránkách, ale nejsilnější vliv se podepsal na našem stylu oblékání. Mnohdy jsou celebrity naším vzorem a inspirací.........ale ted je tu otázky, kdo je inspirácí pro celebrity....že by to byla přehlídková mola???)
Cameron Diaz
Mischa Barton
Karolina Kurková
Kate Moss
Katie Holmes
Jessica Alba
Alyssa Milano

Mary-Kate Olsen
Ashley Olsen
Lindsay Lohan

Výroky topmodelek

3. května 2008 v 20:30 | *Markéttka*
"Pečuj o sebe, buď prospěšná a vždy věř, že můžeš být úspěšná ve všem, co skutečně chceš."-Alessandra Ambrosio
"Každý člověk se tady v Brazílii opaluje nahoře bez. Američané jsou v tomto ohledu ostýchavý. To mám na paměti, když tam jedu."-Anna Beatriz Barros
"Vždycky, když jsem byla malá holčička jsem snila o herectví. Nemůžu být modelkou do šedesáti, ale určitě můžu být herečkou. Tak bych jí ráda byla."-Eva Herzigová
"Nemyslím, že se někdo na sebe rád dívá v bulváru. Kromě několika lidí, co nestojí za zmínku."-
Gisele Bündchen
"V podpatkách měřím přes 183 cm! Každý se na mě dívá a to mě přivádí do rozpaků."-Hana Soukupová
"Je to takové hraní. Dnes jsi romantická žena, přemýšlíš o Romeovi a Julii. Jindy jsi malý ďáblík."-Izabel Goulart
"Představuji zdravější, šťastnější a silnější ženu. A to mi zní zdravěji než člověk vážící 36 kg a hubený jako lusk."-Heidi Klum
"Nemyslím si o sobě, že jsem krásná. Jsem jaká jsem."-Isabeli Fontana
"Jsem kdo jsem a nechci být nikým jiným. Matka příroda mi vytvořila cestu, kterou bych měla jít a být šťastná."-Karolina Kurková
"Dokázala jsem to. Mám všechno, co chci. Mám dost peněz k zabezpečení mé rodiny a to je vše o co stojím."-Natalia Vodianova
"Mou tajnou vášní jsou motorky. Chci Kawasaki Ninja."-Petra Němcová