Červen 2007

Něco o Kláře

25. června 2007 v 19:52 | ♥Sabiii

KLÁRA NADEMLÝNSKÁ

Po ukončení studií na pražské oděvní škole odcestovala sbírat zkušenosti do Paříže. 7 let pracovala v tamním luxusním salonu, nejdříve jako modelistka střihů a po čase se vypracovala na návrhářku. Osamostatnila se v roce 1998, kdy v Praze založila vlastní značku. Navrhovala dámské oblečení, a když se jí začalo dařit, otevřela vlastní butik. Od roku 2001 je hlavní tváří značky Klára Nademlýnská modelka Tereza Maxová. Před rokem návrhářka své kolekce rozšířila ještě na linie Klara Sport a Klara Jeans. Její modely oblékají např. Leona Machálková, Bára Basiková, Mirka Čejková, Aňa Geislerová.

Yves Saint Lauren

25. června 2007 v 19:50 | ♥Sabiii |  Yves Saint Lauren


Yves Saint Laurent se narodil ve městě Orano v Alžírsku v roce 1936. Do světa módy vstoupil v roce 1957, když je jako jednadvacetiletý asistent Diora povolán jako nástupník velkého mistra, který zemřel na infarkt v jednom z hotelů v italském městečku Montecatini.
Křestem mladého návrháře byla kolekce s názvem "Trapezio", kterou jako zázračné dítě francouzské vrcholné módy vytvořil ihned po dokončení pařížské školy Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture. Spolupráce s módním domem Dior trvala až do roku 1960, kdy je Saint Laurent povolán do vojenské služby v rodném Alžírsku.
YSL_moda_Francie_model_Laurent
20. ledna 1962 otvírá oficiálně svůj vlastní ateliér na ulici rue Spontini, kde představuje první kolekci vyrobenou pod jeho značkou. Úspěch se dostavuje okamžitě a je považován za jediného opravdového konkurenta módního domu Chanel.
V roce 1966 přichází s modelem dámského večerního smokingu, jednoduchým černým kompletem s hladkým sakem a kalhotami nebo sukní, který je určený k nošení jako alternativa tradičních dlouhých šatů.
Tento model se stal klasikou v každé z jeho dalších kolekcí. V roce 1964 vytvořil dámský parfém "Y", který byl prvním z velmi úspěšné série parfémů značky Yves Saint Laurent, jejíž součástí byly i bestsellery jako pánský YSL, Rive Gauche, Eau Libre, Opium, Kouros.
V roce 1989 se firma Yves Saint Laurent stává obchodovatelnou na pařížské burze. Dnes tento módní gigant vlastní Francois Pinault a je součástí holdingu P.p.r.
Na přelomu let 2001 a 2002 se tento francouzský návrhář rozloučil se světem módy.

Roberto Cavalli

25. června 2007 v 19:49 | ♥Sabiii |  Roberto Cavalli


Roberto Cavalli se narodil 15. listopadu 1940 v italské Florencii. Vyrůstal ve skromném prostředí. Módě byl předurčen, jeho matka pracovala jako krejčová, dědeček měl umělecké sklony a působil jako impresionistický malíř. Jeho dílo je možné shlédnout v muzeu Uffizi.
Roberto vystudoval uměleckou akademii. Své první kreace vytvoři s kamarádem na pingpongovém stole. Proslul, jakmile si celebrity jeho modely oblíbily. Cavalliho návrhy se v 60. letech staly nepřekonatelnými zejména v prestižním francouzském St. Tropez, kde se v nich předváděla například francouzská herečka Brigitte Bardotová.
V roce 1972 představil Cavalli svou první kolekci. Sláva na sebe nenechala dlouho čekat, italský designér se začal prosazovat, do paměti veřejnosti se zapsal zejména jako návrhář, který se odmítá poddat zažitým módním trendům. Dnes u něj nakupují nejen evropské celebrity, ale i zaoceánské hvězdy - Ornella Mutiová, Jennifer Lopezová, Whitney Houstonová, Cindy Crawfordová, Cher, Zucchero, Lenny Kravitz, Bono ze skupiny U2, Anthony Hopkins a také třeba Sting.

Michael Kors

25. června 2007 v 19:49 | ♥Sabiii
Michael Kors (narozen 1959) je americký módní návrhář.Narodil se a vyrůstal v Long Island,na předměstí New York City.Studoval design na Fashion Institute of Technology v New York City.
Oblečení začal navrhoval v 19 v slavném New Yorském butiku.Od té doby jeho popularita rostla a vyhrál mnoho návrhářských soutěží jako CFDA awards-za ženskou i mužskou kolekci(prestižní módní ceny).
V roce 1997 byl jmenován vrchním návrhářem francouzské značky Celine. Kors tuto značku omladil,zluxusnil a přivedl novou klientelu.Na podzim roku 2003 oznámil odchod od Celine a jako důvod oznámil ,že se chce začít naplno věnovat své značce.
Korsovy róby oblékají mnohé celebrity jako např.: Jennifer Garner, Jennifer Lopez, Heidi Klum, Catherine Zeta-Jones,Joan Allen. Sharon Stone, Sigourney Weaver, Liv Tyler, a Gwyneth Paltrow.
Michael je oblíbený pro svůj klasický,luxusní styl.

Marchesa (Georgina Chapman a Keren Craig )

25. června 2007 v 19:48 | ♥Sabiii

Jako mladé se Georgina Chapman a Keren Craig potkaly v Londýně na Chelsea College of Art.

Keren promovala v roce 2000 na Brington Art College a poté se soustředila na tisk a výšivku. Pracovala jako nezávislá grafička pro calvina Kleina i Dolce & Gabbana. Georgina v roce 2001 na Wimbledon school of Art. Po škole začala pracovat jako kostymérka. Kerenina kvalifikace se spojila s Georgiinou tvořivostí a v roce 2004 vznikla značka Marchesa. Značka se brzy stala velmi populární hlavně díky celebritám, které se s´jejich šatech často ukazují na prestižním společenských událostech
Jejich poznávací značkou jsou krásné večerní róby ve vintage stylu. Krásně zdobené, kombinující vysokou módu a estetiku.
Jednou Chapman řekla časopisu Gotham , "Jsme skvělá dvojka - výborně se doplňujeme.

Lanvin

25. června 2007 v 19:46 | ♥Sabiii |  Lanvin
Módní značka Lanvin je nejstarší ze všech Pařížských módních značek. Jeanne Lanvinová, nejstarší z jedenácti dětí, začala pracovat už jako velmi mladá v módním obchodě na Rue du Faubourg Saint-Honoré. V roce 1885 si otevřela vlastní pracovnu v malém studiovém apartmánu v Paříži. Během další poloviny století se stane královnou světa Haute Couture.
Jeanne Lanvinová může svůj úspěch přičíst narození své dcery Marguerite (později známe jako Marie-Blanche) v roce 1887. Nádherného, mladistvého a svěžího oblečení, které pro ní vytvářela si oblíbily i jiné ženy a tak začala vytvářet oblečení i pro ně. Její oblečení představovalo estetiku, která mohla být aplikována na ženy všech generací.
Lanvinová začínala svou práci rozdáním verbálních instrukcí svému týmu návrhářů, kteří později načrtli její nápady a vrátili jí náčrtky ke korekcím. Lanvinová bylo proslulá svým citem pro barvu, která pocházela z jejího zájmu ve vizuální umění. Často nacházela inspiraci ve svých uměleckých sbírkách, které obsahovaly malby od Vuillarda, Renoira, FantinLatoura a Odilon Redona. Její barvy byly vždy jasné, důvtipné a ženské: begónie, bledě růžová, fuchsie, mandlově zelená, chrpová modř a obzvláště Lanvinově modrá, barva inspirovaná středověkým barevným sklem. Její návrhy byli míněny jako nadčasové ne trendové.
Jeanne Lanvinová umřela roku 1946 a její dcera Marie-Blanche de Polignac převzala otěže nad společností a to do roku 1958.
Dále se na návrhářské židli vystřídali návrháři jako Antonio Canovas del Castillo (1950-1963), Jules-Francois Crahay (1963-1984), Maryll Lanvin (1985-1989) a Claude Montana (1990-1992). V roce 1993 přestala značka produkovat výtvory světa haute couture a svěřila vznik linií pánského a dámského denního oblečení do rukou Dominique Morlottiho. Morlottiho vystřídal brazilský návrhář a bývalý asistent Hervé Légera, Ocimar Versolato, který, nicméně, odešel roku 1997. Další posilou značky Lanvin byla Cristina Ortiz. Španělská návrhářka, která měla svůj debut v březnu roku 1998, byla dříve návrhářskou ředitelkou u značky Prada.
Od října 2001 stojí v čele společnosti kreativní ředitel Alber Elbaz. Jako mezinárodní expert vytváří Alber Elbaz pro Lanvin dámskou konfekci, která nabízí velmi ženské výtvory, smyslné a rafinované - zkrátka takové, které by si každá Pařížanka přála mít ve svém šatníku. Elbaz dává značce Lanvin zcela nové image.
ukazka:jaro-leto 06

René Lacoste

25. června 2007 v 19:44 | ♥Sabiii |  Lacoste
Každý po celém světě zná luxusní francouzskou značku Lacoste, která má ve znaku slavného krokodýla. Jistě mnoho z nás si přeje mít alespoň jedno jejich pověstné tričko s límečkem doma. Nedávno, ve svých sedmdesáti čtyřech letech zemřel vlastník firmy, Bernard Lacoste.
Bernard firmu spravoval od roku 1963, ale před nedávnem byl nucen předat své vládnoucí žezlo mladšímu bratrovi Michaelovi, protože už rok bojoval s vážnou, blíže nespecifikovanou nemocí, které nakonec podlehl.
Firmu založil jeho otec René Lacoste, který byl bývalým špičkovým tenistou. Po ukončení své sportovní kariéry se rozhodl zkusit štěstí v módě. K výtvarné značce slavné firmy mu posloužila jeho přezdívka Aligátor, jež mu přisoudili američtí novináři. Vznikla poté, co mu jeho kapitán na Davis Cupu přislíbil koupit za vyhraný důležitý zápas krokodýlí kufr, který se Renému tak líbil.
Firmu poté René založil spolu se známým výrobcem pleteného zboží André Gillierem a společně se jim podařilo vytvořit revoluci ve sportovním oblečení. První katalog byl uveden v roce 1933 a obsahoval ukázky oděvů na tenis, golf nebo plachtění. Jako první se Lacoste odvážil přenést značku firmy na vnější stranu trička, což je dnes naprostou samozřejmostí.
Lacoste

Jean-Paul Gaultier

25. června 2007 v 19:42 | ♥Sabiii |  Jean-Paul Gaultier

"Enfant terrible" módy, který se narodil 24. dubna 1952 ve Francii, získal už na počátku osmdesátých let tuto přezdívku a dokázal si ji udržet. Jeho šokující i nevinné image z něj dělá nejúspěšnějšího z úspěšných. Nikdo jiný nedokázal lépe ztvárnit estetiku, postoje, neurčitost, touhy i neústupnost mládeže, a to jak francouzské, tak i v mezinárodním měřítku
Svoji dráhu módního návrháře začínal u Pierre Cardina a Emilia Pucciho.
V roce 1976 předvedl první vlastní kolekeci pret-a-porter s názvem Palais de la Découverte. Specializuje se především na tvorbu haute couture - luxusní módu, která je šitá na míru zákazníka. Jeho modely nosí herečky Cetherine Denevue, Nicole Kidman, zpěvačka Madonna i fotbalista David Beckham.
Jean Paul Gaultier se věnuje také tvorbě parfémů. V roce 2003
uvedl na trh první kolekci make-upu pro muže.

Na Pražském hradě se 9. února 2005 uskutečnila módní přehlídka
s názvem Jean Paul Gaultier "Best Of" Show. Bylo to poprvé,
co se slavný módní návrhář představil v České republice.

Givenchy

25. června 2007 v 19:12 | ♥Sabii |  Givenchy

Givenchy

Hubert James Taffin de Givengy ,jehož dědeček řídil manufakturu na tapiserie,se narodil v roce 1927 a svůj krejčovský salon založil v roce 1952.Vzbudil senzaci s "oddělitelnými prvky-prvky,které se daly podle přání kombinovat.Především to byly blůzy z bavlněného širtynku,které předváděla Bettina,hvězda mezi manekýnami zajišťující také pro salon Givenchy styk s tiskem.Cristobal Balenciaga se ochotně ujal patronátu nad podnikem a mladý návrhář se podle vzoru svého mistra,ačkoliv v módě zatím nedostihl významu,věnoval elitě mezinárodní klientely.
I kdyby nevymyslel nic kromě malých černých šatů Audrey Hepburnové ve Snídani u Tiffanyho,zasloužil by si díky této jediné siluetě neupadnout v zapomění.krásný a kultivovaný muž ztělesňoval více než půl století evropský bonton

Alexander McQueen

25. června 2007 v 19:10 | ♥Sabii |  Alexander McQueen

Alexander McQueen

Génia tohoto století jsou vždy v rozporu se společností. Společnost odpuzují a zároveň i něčím fascinují. Navzdory tomu nebo snad díky tomu, toho chce vidět vždy více a víceAlexander McQueen, dnes už bývalý návrhář značky Givenchy, není žádná výjimka. McQueen se hlásí k londýské čtvrti East End a jeho proletářský odpor ke snobům zahájily trochu sešlé post-punkové kolekce, které vévodily jeho návrhářským začátkům.
Narodil se 17.3.1969 v Londýně jako nejmladší z šesti dětí.V šestnácti letech opustil školu a začal pracovat jako učeň v ulici Savile Row s krejčími jako Anderson and Shepard a Gieves and Hawkes. Tam šil obleky pro prince Charlese, ale i pro Michaila Gorbačova. Po spolupráci s návrháři Koji Tatsuno a Romeo Gigli získal McQueen stipendium na londýnskou prestižní školu Sv. Martina. Prezentoval tam své mistrovské řady kolekcí a upoutal pozornost výstřední návrhářky Isabely Blowové, která ho katapultovala do módní elity. Ale McQueen zůstal i tak stranou.
"Nikdy jsem se nechtěl podobat Lagerfeldovi a nehodlám si na snoba hrát ani nyní." řekl McQueen v březnu roku 1996.
McQueen zcela šokoval svět svou vlastní značkou, kterou založil v roce 1992. S ohromující kolekcí "Highland Rape" v čele, kde krví potřísněné modelky s viditelnými šňůrkami od tampónů, nosily rozřezaný tartan a látané krajkové šaty. Přehlídka měla připomenout 18. století a britské vraždění ve Skotsku. Ale nakonec to byl McQueen, kdo byl vražděn v kritikách.
Nicméně, za vší tou zlobou a krví na molech se skrývají perfektně střižené šaty a McQueenova temná, sexy estetika je nebezpečně nakažlivá. V roce 1996 vyhrála McQueenova extravagantní vize cenu za nejlepšího britského módního návrháře roku. Ve stejném roce získal místo u značky Givenchy. Se svou první kolekcí pro Givenchy pojal přehlídku jako ohromné mytologické procesí s takovou megalomanií, že procesí z filmu Ben Hur by proti tomu vypadalo jako malá fronta u trafiky.
McQueen poté upustil od extravagantnosti šatů a v roce 1998 představil svou vizi japonské elegance a nedávno se u něj objevila nová geometrie aprchavost tvarů v kolekci pro jaro/léto 1999. McQueen nyní produkuje více nositelné oblečení, kdy opustil invaci v detailech. Byl jmenován nejlepším britským návrhářem British roku 1996, 1997, 2001 a 2003
V říjnu 1996 byl jmenován Šéfem návrhářů ve francouzském módním domě Haute Couture-Givenchy kde pracoval až do roku 2001.
V červnu 2003 vyhrál mezinárodní soutěž Návrhář roku od rady módních návrhářů v Americe(CFDA) a ten stejný měsíc 'Velmi prvotřídní velitel Britského impéria (CBE) od jejího veličenstva královny
Alexander stal se také britským návrhářem roku mužských oděvů v roce 2004.
V prosinci 2000 získal 51% společnosti Gucci group. Nedávno otevřel nové obchody v New Yorku, Londýně and Milanu a poslal na trh svou první vůni 'Kingdom',novou kolekci pro muže a brýle

Paris zítra propustí:)!!!

25. června 2007 v 19:04 | ♥Sabii |  • Paris Hilton •
Taaakže Paris mají zítra propustit!! Už se moc těším:)))) Ale asi hodně dlouho nevyjde z domu takže nic moc nového o ní nebude...Rozhodla, že se ukáže v populární televizní show USA: Larry King Live na CNN. Taky řekla, že je poctěná, že může vystupovat v této show..
paris hilton
paris hilton

Pitomci !

25. června 2007 v 18:58 | ♥Sabii |  • Paris Hilton •
Paris Hilton HouseNěkterý z Parisiných "přátel" napsal na zeď u jejího domu adresu na internetové stránky, která už byly stejně zrušeny....


Gucci : Podzim-Zima¨07/08

24. června 2007 v 21:53 | ♥Sabii |  Gucci
Děsně se mi tato kolekce líbí. Frida Giannini je prostě skvělá. Podle mě u Gucciho provedli skvělý tah, když ji jmenovali do funkce kreativní ředitel hlavní ženské kolekce. Frida nám každý půlrok předvádí dokonalost v podobě šatů. Gucci žena je trendy, krásná, cílevědomá....prostě nej. Doufám, že Frida u Gucci zůstane ještě dlouho...

Gucci: jaro- léto 2007

24. června 2007 v 21:48 | ♥SAbii |  Gucci

Emilio Pucci podzim zima 07/08

24. června 2007 v 21:47 | Sabiii |  Emilio Pucci
Třetí kolekce Matthewa Williamsona pro tuto značku.

Emillio Pucci jaro leto 2007

24. června 2007 v 21:46 | ♥SAbiii |  Emilio Pucci

Donna Karan podzim-zima 07/08

24. června 2007 v 21:45 | ♥SAbii |  Donna Karan

Donna Karan jaro-léto 07

24. června 2007 v 21:44 | ♥SAbii |  Donna Karan